Blog - Hukuk Partner

Hukuk Partner yazılımı ile ilgili makaleler.

Yenilikler - Eylül 2016

Hukuk Partner Eylül 2016 Yenilikleri

 

Yenilikler

  • Uyap XML dosyasından Toplu Takip Açma Ön Kabul menüsü eklenmiştir. Kurum sisteminden açılmış olan takiplere ilişkin borçlu ve alacak nedeni bilgileri toplu takip işlemi ile hızlı bir şekilde aktarılabilecektir. Doküman için tıklayın.
  • Takip açılırken borçlu ve kefillere birden fazla ödeme emri gönderilebilmesi imkanı sağlanmıştır. 2 yeni kişi türü oluşturulmuştur: Borçlu (Diğer Adres), Kefil (Diğer Adres). Borçlu girildikten sonra borçlunun Ödeme Emri tebliği gönderilecek diğer adreslerini eklemek için Kişi ekle yapılarak Borçlu (Diğer Adres) seçilecektir ve asıl borçlu belirtilecektir. Program asıl borçlu kaydından borçlu kişi bilgilerini alacak sadece Adres bilgilerini girebileceksiniz. Bu Diğer Adres kişi türleri Föy ekranında farklı bir sekmede gösterilecektir. Takip Talebi ve ödeme Emri yazımlarında Kişi bilgilerinin altında diğer adres bilgisi yazılacak, Diğer adresler için tebliğ zarfı hazırlanacaktır. Diğer adres kişileri için tebliğ kayıtları oluşturulacaktır. Tebliğ sonuçları ilgili tebliğ kayıtlarından girilecektir. Eğer Diğer Adres üzerinden gönderilen tebliğ kaydı tebliğ edilirse tebliğ tarih ve sonucu asıl tebliğ kaydına da aktarılacak ve asıl borçlunun tebliğ sürecinin çalışması sağlanacaktır. Ayrıca Tebliğ yapılan Adres bilgisi ana kişi kaydına aktarılacak. Eski adres bilgisi Diğer Adreslere yedeklenecektir. Doküman için tıklayın.
  • Uyap yeni işyeri aktarma ekranında eğer çalışan ve işyeri bilgisi zaten föyde varsa süreç kaydının oluşturulmaması sağlandı. Çalışan - İşyeri bilgisi listesinde zaten daha önce yüklenmiş olan bir bilgi gelmesi durumunda mükerrer olarak maaş haczi süreci başlatılmaması için düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme mükerrer listelerin ayıklanması zorunluluğunu da ortadan kaldırmaktadır.

Not: Hukuk Partner güncellemelerinizin yapılmasının ardından yeniliklerden faydalanabilirsiniz. Bilgi ve Destek için 0(232) 445 66 99 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Yenilikler hakkında detaylı bilgi için Hukuk Partner Blog sayfamızı takip ediniz.