Blog - Hukuk Partner

Hukuk Partner yazılımı ile ilgili makaleler.

Yenilikler - Ağustos 2017

Hukuk Partner Ağustos 2017 Yenilikleri

 

Uyap Sorgulama

1-Uyap Sorgu penceresi açılmış ve avukat portalına bağlanılmış ise Föy penceresine eklenen "Uyap Sorgu" butonu ile uyap sorgu penceresinde icra dosyasının açılması sağlanmıştır. Aynı şekilde dava sekmesinde sağ tık menüsüne eklenen "Uyap Sorgu" butonu ile ilgili dava dosyasının Uyap Sorgu penceresinde açılması sağlanmıştır.
Aşağıdaki ekranda önce Uyap Sorgu menüsünden uyap girişi yapılmış, sonrasında föye giriş yapılarak Uyap Sorgu düğmesine tıklanarak uyaptan dosya açılmıştır. Dosyaya ilişkin tüm bilgiler buradan kontrol edilip, Hukuk Partner de olmayan güncel bilgiler uyaptan bakılarak girişleri pratik bir şekilde yapılabilir.

Dava dosyası için, Föydeki Dava sekmesine geçilir. Burada ilgili dava üzerinde sağ tık menüsünden Uyap Sorgu satırı seçilir.

2-Uyaptan sorgulanan Duruşma ve Safahat kayıtları listelenirken eğer daha önce listeden çıkart olarak işaretlenen kayıtlar (aynı birim ve dosya numarasına sahip) var ise otomatik olarak listeden çıkartılması sağlandı. Örneğin Hukuk partnerde tanımlı olmayan bir icra dosyasına ait safahatı listeden çıkarttıysanız o dosyaya ait başka safahat kayıtları gelirse otomatik olarak listeden çıkartılacaktır.

3-Ortak seçeneklere Uyap Sorgu parametresi olarak "Hukuk Partnerde Olmayan Dosyalara Ait Kayıtlar Aktarılmasın" eklenmiştir. Bu parametre işaretli ise Sorgu sekmesinde "Sorgulanmış Safahatları Aktar" tıklandığında safahat kayıtlarına ait föyler tespit edilecek ve föyü tespit edilemeyen safahat kayıtları kaydedilmeyecektir.
Bu parametre ile kurum sisteminde büroların yaptığı sorgulamalarda sadece kurum dosyalarına ait bilgilerin aktarılması diğer özel kayıtların aktarılmaması sağlanacaktır.
Parametre Duruşmaların sorgulanmasında da aynı şekilde çalışacaktır.

İnteraktif Raporlar

İtirazın İptal Davası, Dava sekmesi üzerinden sağ tık menüsü ile eklendi ise dava açılan kişiler için İnteraktif Rapor İtiraz başlığında kayıt görünmemesi sağlandı.

Föy Ekranları

1-Taşınmaz açıklaması oluşturulurken nitelik girilmedi veya bağımsız bölüm girildi ancak bağımsız bölüm niteliği girilmedi ise hata verilmesi sağlandı. Böylece kullanıcı sağlıklı bilgi girişine yönlendirildi.

2-Föy ekranı safahat sekmesinde safahatın ait olduğu Birim ve dosya no bilgilerinin gösterilmesi sağlandı. Böylece icra dosyasındaki davalara ait safahatların ayrıştırılabilmesi sağlandı.

3-Avans girişi ekranında Avans Türlerine "Talimat K.Tak. Avansı - Menkul" ve "Talimat K.Tak. Avansı - Gayrimenkul" seçenekleri eklenmiştir.

4-Belge hazırlarken Taşınır ve Taşınmaz seçimlerinin sağ tık menüsü ise "Tümünü Seç" yapılabilmesi sağlanmıştır.

Finans

Finans Fiş girişlerinde Ctrl + Enter tuşu ile hızlı kayıt yapılabilmesi sağlanmıştır.

Diğer Modüller

Müvekkil Cari Raporunda Bakiye Sütuna iptal edilip Yürüyen Bakiye Sütunu başlığı Bakiye olarak değiştirilmiştir (1). Devir satırlarında devir tutarının Borç veya Alacak sütununda çıkması (2) ve Borç-Alacak at toplamlarının devri de içermesi sağlanmıştır (3).

Doküman için tıklayınız.

Not: Hukuk Partner güncellemelerinizin yapılmasının ardından yeniliklerden faydalanabilirsiniz. 

Bilgi ve Destek için 0(232) 445 66 99 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.