Blog - Q-Biz İş Zekası

Q-Biz İş Zekası yazılımı ile ilgili makaleler.

Q-Biz'de Yeni Gelişmiş Arşiv Özelliği

Q-Biz iş zekası programı ile raporlarınızı arşivlemek, arşivden izlemek ve birleştirmek çok kolay.

Raporları Arşivleme Size Ne Sağlayacak?

Raporlar çalıştırıldıkları anın verilerinden oluşur. Eğer rapor hazırlandıktan sonra veriler üzerinde bir değişiklik olursa raporu tekrar çalıştırdığınızda bu kez farklı bir sonuç çıkar. Bu nedenle raporun o anki halini kayıt altına almak istediğinizde sonucu yazıcıdan bastırmanız veya bir dosyaya aktarmanız gerekir. Bu da hem masraflı olması hem de muhafaza edilmesinin zorluğu nedeniyle sürdürülmesi oldukça külfetlidir. Yeni arşivleme fonksiyonumuz bu zorluğu ortadan kaldırmakta ve istediğiniz raporları kolaylıkla kayıt altına almanızı sağlamaktadır. Böylece dilediğiniz zaman arşivden geri yükleyerek incelemeniz de son derece kolay olmaktadır.

Arşiv fonksiyonun çok önemli bir özelliği de bir raporun farklı dönemlerdeki arşivlerini istediğiniz zaman birleştirebilmesidir. Böylece rapor çalıştırmadan istenen dönemlere ait arşivler birleştirilir ve tüm dönemleri içeren karşılaştırmalı bir rapor haline getirilebilir. Bu şekilde birleştirilen bir rapor bu haliyle de tekrar arşivlenebilir. Bu işlemler aynı zamanda dönemlerin bir araya getirildiği raporların çok hızlı hazırlanmasını sağlar.

Ayrıca, özellikle dataları çok büyük olan firmaların ancak çok fazla zaman harcayarak aldığı hatta çoğu zaman başarılı olamadığı birleşik dönem raporlarını almalarında büyük kolaylık sağlar.